Vrh stranice

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Dvadeset prvog aprila ratne 1993. godine odlukom Skupštine opštine Tuzla, škola radi pod nazivom "Centar".

OŠ "CENTAR" TUZLA

Ul. Mirze Delibašića 14, 75000 Tuzla, 00387 35 275 120, oscentar@bih.net.ba

Krovne ustanove

ministarstvotk
edagoskizavodtk

Trenutno posjetioca

Ko je na portalu: 7 gostiju i nema prijavljenih članova

oscentar

Osnovna škola "Centar" jedna je od najstarijih u gradu. Sagrađena je 1937. godine, a do rata u Bosni i Hercegovini nosila je ime narodnog heroja Albina Herljevića. Novo ime škola je dobila po dijelu grada u kojemu se nalazi a kao Dan škole "Centar" slavi se 21. april.
Za postignute rezultate u odgojno-obrazovnom radu i saradnji sa lokalnom zajednicom škola je aprila 2005. godine dobila veliko priznanje - opštinsku Plaketu grada Tuzle. Iako po broju učenika spada medu manje škole, gledajući mnogobrojne uspjehe u nastavi i vannastavnim aktivnostima, to se baš i ne bi moglo reći. U školi djeluje 20-tak sekcija, koje svoje aktivnosti prezentuju na takmičenjenjima, priredbama. Hodnici škole su ukrašeni učeničkim diplomama i priznanjima.

Da li ste zadovoljni novom web stranicom?

Dobra je - 18%
Odlična je - 56.7%
Nedovoljno dobra - 25.3%
The voting for this poll has ended on: 05 Sep 2018 - 07:41

Copyright © 2020 Osnovna škola "Centar" Rights Reserved.